O nás

České sáčky – od malé dílny, přes velkou chráněnou dílnu a zpět k týmu specialistů

Když jsme před více než deseti lety začínali, byla naše šicí dílna opravdu skromná. Pár strojů, několik metrů látky a velké naděje. Začínali jsme jako malá firmička s velkými sny – stát se uznávanými v oblasti textilní výroby.

Postupně se nám podařilo rozrůst a transformovat do chráněné dílny, což byl významný krok vpřed. V době, kdy byl náš podnik na vrcholu, zaměstnávali jsme až 40 lidí. Každý z nich přispíval svým dílem k výrobě kvalitních sáčků, které našli své uplatnění u široké škály klientů. Bylo to období plné výzev, ale i obrovského růstu.

Nicméně přišla pandemie covidu-19 a s ní nové výzvy. Museli jsme se rychle přizpůsobit měnícím se potřebám trhu a zaměřit se na výrobu roušek. To byl úplně jiný druh šití, ale naše dílna ukázala neuvěřitelnou schopnost adaptace. V té době jsme byli více než jen šicí dílna; stali jsme se důležitou součástí boje proti pandemii (Teď to zní neuvěřitelně, ale v té době jsme tomu, stejně jako zbytek světa věřily.), a to nás utvrdilo v přesvědčení, že naše práce má smysl.

Postupem času, jak se svět začal vracet do normálního stavu, jsme se rozhodli zredukovat počet členů zpět k jádru týmu – nyní tvořeného několika externě spolupracujícími lidmi, kterým na jejich práci opravdu záleží.

Tato změna nám umožnila opět se soustředit na to, co umíme nejlépe – šití sáčků na míru.